Zgrzewarki

Urządzenia zgrzewające stanowią najliczniejszą i najbardziej różnorodną część naszego asortymentu. Możemy zaproponować Państwu zgrzewarki :

- do folii wszelkiego rodzaju (PE, PP, POF, PCV itd.), 

- do rękawów, półrękawów i worków

- do platynek aluminiowych zabezpieczających produkty w słoikach i butelkach,

- do pakowania próżniowego

- do zgrzewania tacek, blistrów

Zgrzewarki do folii - DK Machines

Podkategorie

 • Zgrzewarki indukcyjne

  Zgrzewarki indukcyjne do platynek umożliwiają szczelne zamknięcie pojemników i zabezpieczenie ich zawartości przed działaniem czynników zewnętrznych. W ofercie proste modele ręczne oraz znacznie wydajniejsze zgrzewarki indukcyjne automatyczne wyposażone w taśmociągi.

 • Zgrzewarki z taśmociągiem

  Urządzenia przeznaczone do zgrzewania woreczków foliowych i wielowarstwowych (folia+papier, folia+aluminium) w trybie ciągłym, czyli z nieograniczoną długością zgrzewu. Szybkość przesuwu taśmy jest zsynchronizowana z szybkością głowicy zgrzewającej, co w połączeniu z regulacją temperatury i chłodzeniem zgrzewu gwarantuje uzyskanie mocnego i estetycznego efektu przy wysokiej wydajności. W naszej ofercie znajdą Państwo budżetowe modele wykonane ze stali malowanej proszkowo, trwalsze ze stali szlachetnej, a także wyposażone w datowniki termiczne lub drukarki atramentowe umożliwiające nadruk tekstu, kodów kreskowych, QR, logo firmy itp.

 • Zgrzewarki na statywie

  Szeroki wybór zgrzewarek na statywie umożliwiających wygodną pracę z workami różnej wielkości. Znajdą tu Państwo urządzenia impulsowe, które grzeją tylko w chwili pracy oraz stałocieplne, wyposażone w termostat, utrzymujący zadaną temperaturę. Do pracy z trudniejszą, grubszą folią lub z kilkoma jej warstwami polecamy zgrzewarki z podwójnym zgrzewem (góra i dół), do dużych, ciężkich worków modele z rolkami i pneumatycznym dociskiem QFL. W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu, pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie.

 • Zgrzewarki ręczne

  Wśród zgrzewarek ręcznych wyróżnić można urządzenia impulsowe, przeznaczone głównie do folii PP, PE itp. oraz stałocieplne, które sprawdzą się nawet w przypadku trudnych materiałów, takich jak folie wielowarstwowe folia+papier, folia+aluminium. Zgrzewarki impulsowe grzeją tylko w chwili pracy. Stałocieplne posiadają termostat, utrzymujący zadaną temperaturę, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie trwałego, a zarazem estetycznego zgrzewu nawet na grubych foliach. Modele z tej kategorii cechuje prosta budowa i obsługa, nie wymagają więc specjalistycznego szkolenia. Ze względu na niewielką wydajność znajdują zastosowanie głównie w mniejszych zakładach produkcyjnych.

 • Zgrzewarki kątowe

  Urządzenia przeznaczone do pakowania w folię z półrękawa. Dwie listwy grzewcze ułożone prostopadle względem siebie zgrzewają folię i odcinają jej nadmiar. Jeżeli użyjemy folii termokurczliwej, może ona później zostać obkurczona w tunelu obkurczającym tak, by przylegała do powierzchni produktu. Zgrzewarki kątowe występują w wersji ręcznej, półautomatycznej i automatycznej, przy czym automaty zwykle dostępne są na zamówienie.

 • Zgrzewarko obkurczarki...

  Obkurczarko-zgrzewarki to maszyny 2 w 1 przeznaczone do pakowania produktów w folie termokurczliwe POF, PVC, PP itp. Pozwalają zaoszczędzić miejsce. Obkurczanie folii odbywa się pod kloszem maszyny, nie ma więc konieczności użycia osobnego tunelu obkurczającego. Rozwiązanie szeroko stosowane w wielu branżach do pakowania pojedynczych produktów (np. chleba) oraz tworzenia opakowań zbiorczych (zgrzewki napojów, zniczy). 

 • Zgrzewarki próżniowe

  Pakowarki próżniowe służą do zamykania produktów w worki foliowe po uprzednim odessaniu z nich powietrza. Istnieje też możliwość zastąpienia powietrza w opakowaniu mieszaniną gazów jeszcze bardziej wydłużających trwałość zapakowanych produktów. W naszej ofercie znajdą Państwo urządzenia komorowe i zewnętrzne. Modele komorowe stosowane są najczęściej do pakowania produktów spożywczych i elektroniki. Modele zewnętrzne sprawdzają się w przypadku większych worków. Nasi klienci używają ich do zmniejszenia objętości pościeli, dużych opakowań bakalii, czy karm dla zwierząt.

 • Gorące stoły

  Zgrzewarki stałocieplne, w których elementem zgrzewającym jest blat roboczy. Służą do owijania produktów folią stretch, która następnie jest zgrzewana na spodzie produktu i odcinana. Gorące stoły stosowane są do produktów luzem lub umieszczonych na tackach styropianowych, w pojemnikach plastikowych. 

Aktywne filtry