Strona główna

Urządzenia pakujące

Podkategorie

 • Nalewarki

  Urządzenia do nalewania są niezbędnym elementem parku maszynowego w zakładach działających m.in. w branży spożywczej, chemicznej czy kosmetycznej. Ze względu na duże zróżnicowanie potrzeb naszych klientów, posiadamy w ofercie nalewarki do płynów rzadkich, gęstych jak również past, także tych wymagających podgrzewania i mieszania podczas rozlewu. Nasze modele nadają się m.in. do dozowania kosmetyków, produktów spożywczych, nawozów, środków chemicznych i dezynfekujących. Wykonane są ze stali szlachetnej 304, co dopuszcza je do kontaktu z żywnością. Od ręki dostępne są modele 1- i 2-nalewakowe, na zamówienie również wielogłowicowe automaty.

 • Zgrzewarki

  Urządzenia zgrzewające stanowią najliczniejszą i najbardziej różnorodną część naszego asortymentu. Możemy zaproponować Państwu zgrzewarki :

  - do folii wszelkiego rodzaju (PE, PP, POF, PCV itd.), 

  - do rękawów, półrękawów i worków

  - do platynek aluminiowych zabezpieczających produkty w słoikach i butelkach,

  - do pakowania próżniowego

  - do zgrzewania tacek, blistrów

 • Zaklejarki

  Półautomatyczne i automatyczne urządzenia przeznaczone do zaklejania kartonów taśmą klejącą od spodu i/lub od góry. Zaklejarki usprawniają i przyspieszają proces pakowania produktów w kartony. Można je bez problemu wkomponować w linie produkcyjne. W naszej ofercie znajdują się modele z manualną regulacją jak również bardziej zaawansowane rozwiązania automatycznie dostosowujące się do rozmiaru zamykanego opakowania.

 • Zakręcarki

  W naszej ofercie znajdą Państwo półautomatyczne i ręczne zakręcarki do szklanych i plastikowych butelek i słoików o różnych rozmiarach. W zależności od modelu obsługują nakrętki plastikowe, metalowe, twist off, a także atomizery, pipety, pompki i spryskiwacze. Model DK50D dociska aluminiową nakrętkę do gwintu butelki, dzięki czemu znajduje zastosowanie w zamykaniu alkoholi, czy olejów.

 • Owijarki

  W tej kategorii znajdą Państwo dwa rodzaje urządzeń:

  Owijarki do kartonów, paczek

  Urządzenia służące do pakowania kartonów i paczek w folię stretch. Umieszczony na stole obrotowym produkt zostaje owinięty dookoła folią w celu zabezpieczenia przez uszkodzeniami czy zawilgoceniem.  Foliarki do zgrzewek

  Urządzenia przeznaczone do owijania słoików, butelek, puszek folią termokurczliwą w celu utworzenia opakowania zbiorczego - zgrzewki. Produkty mogą być pakowane luzem lub na tekturowych tackach. Po owinięciu i odcięciu folii pakiet powinien trafić do tunelu grzewczego w celu obkurczenia folii.

 • Tunele obkurczające

  Urządzenia przeznaczone do obkurczania folii na produkcie. Jednym z ich zastosowań jest pakowanie pojedynczych produktów oraz tworzenie opakowań zbiorczych - zgrzewek, np. napojów, zniczy. Drugie to obkurczanie etykiet foliowych na butelkach, słoikach, szklankach, świecach itp. Tunele posiadają regulację szybkości przesuwu i temperatury dzięki czemu umożliwiają uzyskanie satysfakcjonującego efektu na foliach termokurczliwych różnej grubości. Zwykle używane w zestawie ze zgrzewarkami kątowymi.

 • Saszetkarki

  Pionowe automaty pakujące (VFFS) w saszetki. Dają możliwość szybkiego pakowania produktów sypkich - pudrowych (suplementy diety, mąka), granulatów różnej grubości (sól, cukier, kawa rozpuszczalna), płynów rzadkich (oleje, syropy) i gęstych takich (ketchup, sosy, czy żele). Urządzenia tworzą torebki z folii w postaci wstęgi i zamykają je trwałym, szczelnym zgrzewem. W ofercie proste, budżetowe modele, często dostępne od ręki oraz bardziej zaawansowane, produkowane na zamówienie. W drugim przypadku urządzenia są dostosowywane do potrzeb klienta - możliwy jest wybór typu saszetki ("H", zgrzew 3-stronny, 4-stronny, piramidka etc.), użytego materiału (stal szlachetna, kwasoodporna lub malowana), wyposażenie w numerator, czy wykrojnik eurodziurki. Saszetkarki powstające na zamówienie posiadają polskie menu. Zapewniamy szkolenie z obsługi urządzeń.

 • Dozowniki

  W tej kategorii znajdą Państwo szereg rozwiązań przeznaczonych do dozowania różnego rodzaju produktów sypkich. Możemy zaproponować urządzenia wagowe, ślimakowe i objętościowe. Modele wagowe przeznaczone są głównie do granulatów (kawa ziarnista, cukier, groch). Dozowniki ślimakowe polecamy szczególnie do produktów miałkich, drobnoziarnistych i pudrowych, np. kawa mielona, cukier puder, sól. Ostatnia grupa zawiera urządzenia, w których dozę ustawiamy mechanicznie przez zmianę pojemności kubków odmierzających produkt, dlatego polecamy je szczególnie w przypadku pracy z jedną dozą. W razie wątpliwości służymy pomocą w wyborze najlepszego dla Państwa modelu.

 • Mieszalniki

  Urządzenia do mieszania produktów suchych i mokrych:

  Mieszalniki typu "V"

  Obrotowe urządzenie w kształcie litery "V" gwarantującym dokładne połączenie mieszanych produków. Możliwe wyposażenie w falownik (regulator obrotów). Nadaje się do suchych, nie lepiących się, proszków i granulatów, np. pasz.

  Zbiorniki z mieszadłem i płaszczem wodnym

  Przeznaczone do produktów płynnych i półpłynnych - balsamów, kremów, soków, wyposażone w mieszadła ramowe i regulatory temperatury.

 • Etykieciarki

  Urządzenia przeznaczone do oklejania opakowań okrągłych i płaskich etykietami z roli. Oferujemy modele półautomatyczne i automatyczne o różnej wydajności. Dostępne wersje z numeratorem umożliwiające wybijanie na etykiecie daty czy numeru partii. Etykieciarki nie tylko przyspieszają proces aplikowania etykiet, ale też gwarantują dokładny i powtarzalny efekt nieosiągalny przy oklejaniu ręcznym. 

 • Młyny koloidalne

  Urządzenia przeznaczone do rozdrobnienia i wymieszania produktów stałych i półpłynnych do uzyskania jednorodnej masy, emulsji, musu. Młyny koloidalne są stosowane m.in. do produkcji masła orzechowego, czy przecierania owoców na mus. Ponieważ efekt pracy urządzenia zależy od rodzaju obrabianych produktów w większości przypadków przed sprzedażą sugerujemy wykonanie prób na surowcu klienta.

 • Części

  Jedną z naszych mocnych stron jest dostępność części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych do oferowanych przez nas urządzeń. W stałej sprzedaży mamy teflon, paski oraz druty grzewcze do zgrzewarek, rolki tuszujące czy taśmy termiczne do numeratorów. Ze względu na dużą ilość różnych urządzeń pakujących o części zamienne prosimy pytać pod numerem telefonu 732 194 880 lub mailowo zamowienia@dkmachines.pl.

 • Inne

  Oferujemy wiele urządzeń o różnym zastosowaniu, np. skin packi, blistrownice, urządzenia do napełniania i liczenia kapsułek, paskarki. Możemy także przygotować indywidualną ofertę na urządzenia niedostępne na stronie, więc jeśli nie znaleźli Państwo odpowiedniego rozwiązania, zapraszamy do kontaktu, być może będziemy mogli coś zaproponować.

Aktywne filtry